Banki i Kredyty

Koniec MultiBanku i BRE Banku – od dziś to już mBank

Od dziś oficjalnie wiadomo, że MultiBank i BRE Bank to już przeszłość. Dziś rozpoczęła się nowa era w grupie BRE Banku – wszystkie trzy marki zostały zastąpione jedną. Od teraz wszystkie będą rozpoznawane pod marką mBank.
Data tej wielkiej rewolucji na rynku bankowości w Polsce była już znana jakiś czas temu. Wybranie mBanku jako wiodącej marki nie było jednak przypadkowe. Zarząd grupy BRE Banku zdecydował się na markę mBank ze względu na silną pozycję i dużą rozpoznawalność.

Co się zmieni i co na to Klienci?
Największą zmianą będzie przede wszystkim zmiana wizualna. Marki MultiBank i BRE Bank znikną z rynku. Strony internetowe MultiBanku i BRE Banku będą przekierowane na stronę mBanku. Wszystkie oddziały przejdą pod szyld mBanku. Samą zmianę wizualizacji Klienci przyjmą pewnie bez żadnych problemów. Jednak relację banku z Klientem mogą ulec pogorszeniu, jeżeli chodzi o likwidację marki MultiBank na rzecz mBanku. Zamożniejsi Klienci korzystający z MultiBanku mogą czuć się z tym źle, mBank jest bowiem mniej prestiżowy.

Co z systemem transakcyjnym?
Tutaj w pewnym momencie i tak wszyscy Klienci BRE Banku, MutliBanku i mBanku będą zmuszeni do korzystania z jednego systemu transakcyjnego. Póki co, pewnie jeszcze przez dłuższy czas będzie można korzystać ze starego systemu, pewnie ze względu na Klientów, którzy są przyzwyczajeni do prostoty i nie są pasjonatami wodotrysków.

Co się nie zmieni?
Bank zapewnia, że nie zmienią się umowy i warunki. Zmianie nie ulegnie oferta, numery rachunków, zasady prowadzenia kont. Tu wszystko będzie po staremu. Bank oświadcza również, że migracja Klientów do mBanku nie będzie wymagała odwiedzania placówek, ani żadnego kontaktu z bankiem.

Dzisiejsza zmiana to kolejny etap rebrandingu w Grupie Banku, który rozpoczął się w czerwcu 2013 r. Najpierw zmianie uległ logotyp serwisu internetowego, później serwis transakcyjny. Dziś metamorfozie uległa nazwa, MultiBank, BRE Bank i mBank zostały połączone w jedną wspolną markę – mBank, najbardziej znaną i rozpoznawalną. Co będzie dalej? Jaki będzie trzeci etap rebrandingu marek Grupy mBanku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *