Konta

Czas na kieszonkowe? Pomyśl o koncie dla dziecka

Na pewno pamiętamy czasy, kiedy dostawaliśmy pierwsze kieszonkowe od naszych rodziców. To były dobre czasy. Jedni wydawali od razu, inni zaś chomikowali i zbierali na coś większego. Kieszonkowe uczą gospodarowania własnym kapitałem. Moment, kiedy potrzebujemy pieniędzy, ale ich nie mamy, bo wydaliśmy wcześniej na jakąś głupotę, na pewno każdy pamięta. Takie właśnie momenty sprawiają, że w przyszłości staramy się temu zapobiec.
Żyjemy w czasach, gdzie możliwości są dużo większe niż 20 lat temu, czy w czasach naszej młodości. Chcielibyśmy wprowadzić was w temat konta bankowego dla młodzieży. Już od 13 roku życia każde dziecko może mieć swoje własne konto. Zalet takiego rozwiązania jest naprawdę dużo i nie chodzi już tylko o naukę. Chodzi o możliwości.

Wyobraźmy sobie, że nasze dziecko jedzie na wycieczkę szkolną, ale zapomnieliśmy o kieszonkowych, albo też dziecko wyjechało na wakacje i zabrakło kieszonkowych. Żaden problem – wystarczy przelać pieniądze na konto naszego dziecka. Jeżeli mamy konta w tym samym banku to przelew jest błyskawiczny.

Kolejną zaletą jest karta płatnicza. Gotówkę łatwo zgubić, oczywiście kartę też, jednak gotówki nie odzyskamy, a to co jest na koncie to już tak. W przypadku zbugienia karty wystarczy ją zastrzec i zamówić nową kartę. Kartą można płacić w sklepach i restauracjach, a jeżeli trafimy do punktu, który nie akceptują płatności kartą, to można skorzystać z bankomatu.

Coraz więcej banków oferuje konta dla młodzieży od 13 do 18 roku życia. Najbardziej cenionym kontem młodzieżowym jest izzyKONTO w mBanku, gdzie prowadzenie konta i karta płatnicza jest za darmo. Darmowe są również przelewy przez internet i co ważne – darmowe wypłaty z bankomatów BZ WBK, Cash4You, eCard, Euronet. izzyKONTO możemy otworzyć przez internet, kurier dostarczy umowę do domu.

Konta młodzieżowe oferują także Bank BPH, BZ WBK, BOŚ Bank, Deutsche Bank, Eurobank, Getin Bank, ING Bank Śląski, Millennium Bank, Multibank, Pekao, PKO BP, Raiffeisen Polbank i Toyota Bank.

2 komentarze

  • staszo

    Konto bankowe to dobry pomysł, ale także odpowiedzialność. Na początek dobrym pomysłem jest karta przedpłacona, którą w razie potrzeby można doładować.

  • KRystian

    Oczywiście, karty przedpłacone też są dobrą alternatywą, jednak karty przedpłacone są droższe, aniżeli konta osobiste. Postaramy się niebawem zrobić zestawienie kont młodzieżowych i kart przedpłaconych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *