Porady

Skuteczna regeneracja DPF

Filtr DPF, zwany inaczej filtrem cząstek stałych, jest elementem montowanym w układach wydechowych silników benzynowych i wysokoprężnych. Skutecznie oczyszczając gazy spalinowe z cząstek stałych, zatrzymuje sadzę, tlenki metali i inne niepożądane substancje. Ulegając systematycznemu zanieczyszczeniu przez gromadzące się cząstki, filtr DPF stopniowo się zapycha, tracąc wydajność. Z tego względu, co pewien czas niezbędne jest profesjonalne wyczyszczenie tego elementu.

Objawy zatkania filtra cząstek stałych

Zgodnie z założeniem producenta, filtr cząstek stałych powinien gwarantować jego dożywotnią bezproblemową eksploatację. Tymczasem, wiele filtrów DPF ulega awarii już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Objawy, które powinny skłonić nas do skontrolowania i regeneracji DPF, są następujące:

  • regularnie powtarzające się cykle automatycznego dopalania filtra, występujące co kilkaset przejechanych kilometrów,
  • świecąca kontrolka ?check engine? ,
  • informacja o awarii układu oczyszczania spalin.

Jeżeli zauważymy takie symptomy, nie warto zwlekać z wizytą w serwisie. Zatkany filtr DPF grozi przeciążeniem delikatnych elementów silnika, znacząco ograniczając jego osiągi.

Na czym polega regeneracja DPF?

Regeneracja DPF to nic innego, jak skuteczne wyczyszczenie filtra cząstek stałych. Dawniej, gdy nie było takiej możliwości, posiadacze samochodów z filtrem DPF mieli dwa wyjścia: albo droga wymiana, albo niezgodne z prawem usunięcie tego elementu. Na szczęście, obecna możliwość regeneracji filtra pozwala na zlikwidowanie większości drobinek, które nie zostały wypalone pod wpływem wysokiej temperatury.

W samochodach, wyposażonych w filtr DPF, dochodzi do częściowej samoistnej regeneracji, dzięki rozkładowi sadzy wysoką temperaturą. Niestety, proces ten wymaga zaistnienia określonych, nie zawsze możliwych do osiągnięcia warunków ? na przykład długotrwałej jazdy z wysoką prędkością. Ponadto, działa jedynie na istniejącą sadzę, nie usuwając chociażby popiołów, osadzonych na filtrze. Jeżeli chcemy skutecznie oczyścić ten element, konieczne będzie jego wypranie w specjalnej pralce do DPFów.

Wiele warsztatów mechanicznych podejmuje się czyszczenia filtrów cząstek stałych, nie posiadając do tego odpowiedniej wiedzy i sprzętu. W takich miejscach, filtry DPF są myte za pomocą myjek ciśnieniowych, płynów do czyszczenia kominków, albo urządzeń ultradźwiękowych, które przez okrągłą dobę usuwają nieczystości, nierzadko prowadząc do uszkodzenia tego elementu i jego późniejszej wadliwej pracy. Ponadto, takie metody nie są skuteczne w usuwaniu znacznych ilości nagromadzonego popiołu, osadów i oleju. Jako, że filtr cząstek stałych jest częścią stosunkowo drogą, warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która skutecznie ? i bezpiecznie ? wyczyści filtr DPF.

Specjalista w dziedzinie regeneracji DPF

Jeżeli zależy Państwu na najwyższej jakości wykonanej usługi, jaką jest regeneracja DPF, zachęcamy do skorzystania z ofert firmy Turbokrymar.pl. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy liderem w branży regeneracji filtrów DPF. W swojej pracy stosujemy szwajcarską technologię FFSolution, która nadzwyczaj skutecznie czyści filtr cząstek stałych za pomocą wody, specjalistycznych płynów i opatentowanej technologii. Stosowane metody i preparaty są przebadane i przyjazne dla środowiska, oraz nie uszkadzają powierzonego nam elementu. Dzięki regeneracji DPF w firmie Turbokrymar.pl, otrzymają Państwo maksymalnie doczyszczony, przyjazny dla środowiska filtr, który skutecznie będzie wychwytywał niebezpieczne stałe cząstki.

Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia naszej oferty i wyceny zleconej usługi. W razie pytań i wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *